02832880936

  بخش همودیالیز بیمارستان شهدا از سال ۱۳98 آغاز به کار نموده است ( از بیمارستان خصوصی ولیعصر به این مرکز انتقال یافته است ) و از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین پذیرای 37  بیمار دیالیزدائم (به طور میانگین )می باشد .
  این بخش در ضلع غربی حیاط بیمارستان واقع شده و دارای 8 تخت مجهز و استاندارد  بوده . دستگاه های دیالیز در این بخش از پیشرفته ترین دستگاه های همودیالیز در دنیا محسوب می شود و این بخش از مجرب ترین کادر پرستاری با مدرک تخصصی دیالیز برخوردار است.
   تمام لوازم مصرفی برای بیمار یک بار مصرف بوده و نکات بهداشتی و ایمنی بیمار در حد استاندارد جهانی حفظ می شود. برای بیماران برحسب نیاز آموزشی آموزش های فردی و به صورت دوره ای آموزش گروهی (فیلم – پمفلت آموزشی- آموزش های مجازی با ارایه مطالب روز دنیا در مورد بیماران دیالیزی ارایه می شود .
  برای بیماران در شیفت های صبح صبحانه و ناهار ، شیفت عصر ناهار و برای بیماران شب شام سرو می شود و به صورت مستمر کیفیت غذا توسط کارشناس تغذیه مورد نظر سنجی قرار میگیرد. 
  بیماران نیازمند به همودیالیز در دو گروه روزهای زوج و فرد در سه شیفت صبح و عصر و شب دیالیز میشوند .  میانگین پذیرش بیمار در ۲۴ ساعت حدود 19 نفر می باشد ما در این بخش سه شیفت فعال داریم روزانه توسط متخصص داخلی ویزیت می شوند و برای آنها آزمایشات لازم صورت می پذیرد و در صورت نیاز به بستری در همین مرکز بستری و پیگیری های لازم انجام می شود. همچنین مشاور تغذیه توسط کارشناس تغذیه به صورت ماهیانه در بخش انجام می شود. مددکار اجتماعی در بخش حضور می یابد و برای افرادی که مشکل مالی دارند وجه نقد در نظر میگیرد و برای درمانهای کلینیکال مثل هزینه ی داروها به بیماران کمک رسانی می شود .

  *خدمات درمانی در این بخش برای بیماران کاملا رایگان بوده و هزینه آن توسط بیمه های تحت پوشش پرداخت می گردد.

  سایر اطلاعات بخش:

  تعداد تخت: 8 عدد

  تعداد پرسنل: 6 نفر خانم


   


  دوران

  لطفا صبر کنید ...

  مریم روستاکار

  مسئول بخش دیالیز

  • تحصيلات : کارشناسی

  مریم روستاکار

  مسئول بخش دیالیز

  • تلفن : 02832880933
  • پست الکترونیکی : ShohadaIT@qums.ac.ir

  6.0.20.0
  گروه دورانV6.0.20.0